שרון לרמן

שרון לרמן

איך לבנות לוגו בחמישה צעדים

הלוגו הוא בין הדברים הראשונים שהלקוחות שלכם ייחשפו אליו, לכן עליו להיות קליט, ייחודי ולבדל אתכם מהמתחרים שלכם. בנוסף, עליו לעורר אצל הלקוחות תחושת חיבור ואפילו רגשות מסוימים, כך שהוא ייחרט בזיכרונם והם יזכרו אותו ולמרות שהתדמית העסקית שלכם לא תתבסס כולה על הלוגו, בהחלט יהיה לו מקום מרכזי בה. אז אם אתם בדיוק בשלב בו אתם עומדים בפני תכנון לוגו, בוא נצא למסע של חמישה צעדים בדרך אליו.

צעד ראשון – קהל היעד

הצעד הראשון והחשוב הוא להבין מי קהל היעד שלכם, משום שהבנת הקהל יעזור להחליט איזו תחושה הלוגו צריך לשדר. לקהל צעיר לדוגמא, ניצור לוגו שובב, צבעוני ומעוצב. לקהל מבוגר ניצור לוגו שמדבר את השפה שלו ואולי הוא יהיה יותר שמרני. הבנה של הקהל שלנו תוכל לתת לנו מושג לגבי צורה, גוונים ומשתנים נוספים בו.

צעד שני – מחקר וניתוח אסטרטגי

זה אחד הצעדים החשובים ביותר, משום שזה שלב הבירור על כל מרכיבי העסק שלכם שיבואו לידי ביטוי בלוגו. מה צריך לברר בשלב זה? מה הזהות שלכם (ערכים, מסרים, עקרונות), מי המתחרים שלכם, מהו המוצר או השירות, מה הייחוד שלכם לעומת אחרים, מה התועלת שבמוצר, על איזה צורך הוא עונה ומה ההבטחה שלכם.

צעד שלישי – אל תסתבכו

אל תנסו להיות מתוחכמים או מתחכמים, לוגו פשוט יהיה זכיר הרבה יותר מלוגו מסובך. נייק, אפל, אמזון, נטפליקס – לכל החברות האלה יש לוגואים פשוטים וזכירים, אם הם יכולים, גם אתם יכולים. וכאן נכנס הקאצ׳, מכיוון שהלוגו צריך להיות פשוט אך ייחודי ובו זמנית להעביר מסר. נשמע לכם מסובך? אל תדאגו משום שזה בדיוק תפקיד העיצוב הגרפי שיש לו משקל רב ביצירת הקסם. אז נכון, מצד אחד יש אתרים שימכרו לכם לוגו מוכן בזול, אבל מצד שני, זהו לוגו גנרי שלא בדיוק ישקף את העסק שלכם על מלא.

צעד רביעי – חיבור מדויק לעסק

לוגו צריך להעביר את מה שהעסק משדר – את המסרים ואת מהות המוצר. אם אתם עסק של מהנדסים, כמובן שהפונט, הגוון וצורת הלוגו שלו יהיו שונים מהפונט, הגוון וצורת הלוגו של עסק לצעצועים. זה אולי נראה כמו ניואנסים, אבל לוגו משדר הישר לתת מודע, לכן לא תמיד ברור לנו למה אנחנו נמשכים למשהו מסוים ונרתעים ממשהו אחר. כשהחיבור מדויק, ההרגשה שנחוש כשנראה אותו תהיה מדויקת גם כן.

צעד חמישי – יעילות

לוגו טוב יהיה לוגו יעיל. לוגו יעיל יהיה מבוסס על רעיון אחד בלבד וכל ניסיון להעמיס עליו עוד ועוד רעיונות, יהפוך אותו למבלבל עבור הלקוח
וללא יעיל. מה זה אומר רעיון אחד? זה אומר שיהיה רעיון אחד גדול ודרכו יועברו ריבוי משמעויות. הנוסחה אומרת שלוגו יעיל הוא לוגו שמוכר ולוגו שאינו יעיל – אינו מוכר.

אם אתם עומדים בפני עיצוב לוגו לעסק שלכם, פנו אלינו ונבנה לכם לוגו מקצועי. נכון ומותאם לעסק שלכם.

שתף את הפוסט

לקבלת הצעת מחיר